Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową została powołana z inicjatywy rodziców dzieci chorych na nowotwór, przy wsparciu lekarzy onkologów. Działa nieprzerwanie od 1991 roku. W 2006 roku Fundacja otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Misją Fundacji jest poprawa funkcjonowania emocjonalno – społecznego dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową oraz ich rodzin.
Towarzyszymy młodym ludziom (survivors) na drodze powrotu do życia społecznego, pokazując, że po chorobie nowotworowej mogą być jego aktywnymi uczestnikami, samodzielnie funkcjonować na płaszczyźnie zawodowej, osobistej pomimo długoterminowych skutków choroby. Fundacja oferuje wsparcie psychoterapeutyczne w formie warsztatów, obozów, spotkań grupowych. Fundacja jest polskim partnerem projektu EU-CAYAS-NET -European Network of Youth Cancer Survivors Współpracujemy multidyscyplinarnie z lekarzami, psychologami oraz międzynarodowymi organizacjami,m.in. Youth Cancer Europe, Childhood Cancer International Europe, w zakresie szerzenia świadomości na temat skutków odległych leczenia, potrzeby systemowych rozwiązań dotyczących zdrowia mentalnego oraz fizycznego pacjentów po leczeniu onkologicznym. Dzięki tym działaniom tworzymy sieć świadomych młodych self-adwokatów
Dom Fundacji Ronalda Mc Donalda - Dom pozwala przeżyć trudny czas długiego leczenia i pobytu poza domem. Rodzice mają możliwość bycia jak najbliżej z potrzebującym wsparcia dzieckiem. Bliski kontakt hospitalizowanych dzieci z rodzicami ma ogromny wpływ na szybszy powrót do zdrowia, a więc skrócenie pobytu w szpitalu. Krakowski Dom Ronalda McDonalda to pierwszy Dom w Polsce. Przez długi miesiące mieliśmy swoje miejsce w krakowskim domu. Taki sam powstaje w Warszawie!
Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej zrzesza osoby zajmujące się profesjonalnie diagnozą i leczeniem chorób onkologicznych i hematologicznych u dzieci. Są wśród nich pediatrzy, chirurdzy, onkolodzy i hematolodzy, immunolodzy, diagności laboratoryjni, genetycy, rehabilitanci oraz psycholodzy. Celem Towarzystwa jest jednoczenie wszystkich osób zaangażowanych w zakresie hematologii i onkologii dziecięcej w Polsce. Główne zadania Towarzystwa to: inicjowanie i koordynowanie szkoleń, rozwijanie działalności naukowej, opracowanie i aktualizowanie standardów diagnostyki i terapii, a także propagowanie wiedzy dotyczącej onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce i zagranicą.
Grupa wsparcia dla rodziców, których dzieci mają diagnozę guza mózgu, ośrodkowego układu nerwowego.
Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z diagnozą guzów mózgu i uon
Podczas choroby nowotworowej dziecka rodzice wkraczają w nieznany świat, który próbują zrozumieć. Ogrom informacji dostępny w sieci powoduje jednak szum i dezorientację. Dodatkową trudnością jest język medyczny i często utrudniająca poruszanie się wśród specjalistycznych publikacji.
Portal powstał z inicjatywy środowiska medycznego, Fundacji ISKIERKA oraz firm technologicznych 3Soft i Netology. Patronem merytorycznym jest Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Rezultatem tej współpracy jest obszerna, rzetelna baza wiedzy na temat nowotworów dziecięcych, z której mogą korzystać zarówno rodzice chorujących dzieci, jak i środowisko medyczne. Ma ułatwić wymianę doświadczeń z innymi rodzicami znajdującymi się w podobnej sytuacji oraz dać wsparcie w wielu obszarach związanych z onkologią dziecięcą.
Fundacja ZOBACZ MNIE ratuje życie i zdrowie dzieci chorych na raka, w sytuacjach nawet najbardziej „beznadziejnych”. Kiedy możliwości terapii w Polsce się wyczerpują, szukamy pomocy na całym świecie. Jesteśmy jedyną fundacją w kraju, która wyręcza w tym trudnym wyzwaniu zrozpaczonych rodziców.
Zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie i optymalną pomoc dla dziecka i jego rodziny. Gdy tylko jest na to szansa, zabiegamy o rekomendacje dotyczące leczenia, które mogłyby zostać wdrożone podczas leczenia w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat zgłosiło się do nas wielu rodziców w poszukiwaniu ratunku dla ich dzieci. Wśród nich byli też mali pacjenci, dla których możliwości terapii w Polsce już się wyczerpały.
Staramy się ze wszystkich sił, żeby zapewnić dzieciom dostęp do najnowocześniejszych terapii na świecie. Wśród skonsultowanych podopiecznych aż 22 zakwalifikowało się do najlepszych i nowatorskich programów terapeutycznych realizowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Pozostałe dzieci dostały szansę na to, by rekomendacja z zagranicy zmodyfikowała ich plan leczenia w Polsce.
„Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER” powstało z potrzeby serca i osobistych doświadczeń. Naszym celem jest stworzenie kompleksowej opieki nad chorym dzieckiem i jego rodziną, od momentu diagnozy, przez cały okres leczenia jak i po jego zakończeniu. Problemy nie kończą się wraz z zakończeniem leczenia szpitalnego, często trwają przez długie lata. Skutki uboczne leczenia dotykają dziecko fizycznie i psychicznie, rodzina musi poukładać swoje życie na nowo, odnaleźć się w nowej rzeczywistości i w tym chcemy im pomagać.
Czasem leczenie nie kończy się sukcesem, jesteśmy także dla rodzin w żałobie. Celem nadrzędnym jest budowa pierwszego w Polsce centrum psychoonkologii dziecięcej, gdzie dzieci z doświadczeniem choroby nowotworowej i ich rodziny znajdą wszelka pomoc i wsparcie. Będzie to także miejsce dla tych, którzy chcą im pomagać. Stowarzyszenie zostało wpisane do KRS w czerwcu 2000r. Status organizacji pożytku publicznego uzyskało w 2005r.
rysowała
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
KRS OOOOO37904,
cel szczegółowy: 33202 Zając Renata
Sprawdź nas: